Każdy kierowca wie, jak ważną rolę spełnia olej silnikowy. Ma on fundamentalne znaczenie, jeśli chodzi o prawidłową i płynną pracę jednostki napędowej w aucie. Olej samochodowy pokrywa metalowe części silnika warstwą smarną, która chroni je przed tarciem oraz nadmiernym zużywaniem. Olej rozprasza również ciepło, które powstaje podczas pracy silnika. Dodatkowo utrzymuje on w zawiesinie wszelkie osady oraz zanieczyszczenia, które po osadzeniu w silniku mogłyby doprowadzić do jego uszkodzenia. Dzięki odpowiednim dodatkom uszlachetniającym jednostka napędowa może pracować jeszcze lepiej i dłużej.

Oleje silnikowe dostępne w naszej ofercie to produkty spełniające najwyższe normy jakościowe oraz ekologiczne. Proponujemy Państwu szeroki wybór olejów dla silników benzynowych oraz diesela. Ich producentem jest uznana i ceniona na rynku wyrobów ropopochodnych firma Neste Oil z Finlandii. Koncern wyróżnia wysoka jakość oferowanych produktów oraz dbałość o ochronę środowiska naturalnego. Oleje samochodowe dla silników produkowane przez Neste Oil chronią elementy silnik przed zużyciem, zmniejszają spalanie w aucie oraz wydłużają okres pomiędzy kolejnymi wymianami oleju.

Oferujemy szeroką gamę olejów silnikowych mineralnych, syntetycznych i półsyntetycznych, które przeznaczone są zarówno dla aut osobowych, samochodów ciężarowych, jak i dla silników dwusuwowych. W ofercie znajduje się wielosezonowy olej samochodowy 15W-40, olej silnikowy 10W-40, idealny do miejskich warunków olej silnikowy 5W-40 oraz wiele innych.