Jaki olej do skrzyni biegów?

Większość kierowców myli olej silnikowy z olejem do skrzyni biegów, a przecież pełni on tak samo ważną rolę. Trzeba pamiętać zarówno o jego regularnej wymianie, jak i odpowiednim doborze.

Skrzynie biegów to bardzo skomplikowane i zaawansowane technologicznie mechanizmy. By wszystkie elementy skrzyni działały prawidłowo oraz niezawodnie niezbędny jest odpowiedni środek smarny – olej przekładniowy. Dobór oleju do skrzyni biegów ma kolosalne znaczenie jeśli chodzi o jej trwałość w trakcie codziennej eksploatacji auta. Wybierając środek smarny należy zwrócić uwagę na ich jakość oraz lepkość. Oleje najwyższej jakości to te oznaczone skrótami GL – 4 i GL – 5. Jeśli chodzi o lepkość to pamiętajmy, że zmienia się ona wraz z temperaturą. O tym w jakiej temperaturze olej może pracować informuje liczba w jego oznaczeniu. Przykładowo olej określony jako SAE 75W jest przeznaczony do pracy w bardzo niskich temperaturach.

Wybierając olej przekładniowy warto wybierać te pochodząc od uznanych i renomowanych firm, takich jak Neste Oil. Nasze przedsiębiorstwo jest oficjalnym dystrybutorem produktów tej marki. Zapraszamy do zapoznania się pełną ofertą.

Dodaj komentarz