Profesjonalne oleje syntetyczne

Kierowcy coraz chętniej sięgają po profesjonalne oleje syntetyczne. Skąd wynika ich popularność? Po pierwsze, z racji swojej budowy, są znacznie lepiej przystosowane do nowoczesnych silników.

Proces ich wytwarzania opiera się na rafinacji ropy naftowej, opartej na różnorodnych reakcjach chemicznych. W efekcie uzyskujemy idealnie czysty olej, który może mieć różną strukturę molekuł (efekt ten nie jest możliwy do osiągnięcia w przypadku tradycyjnej rafinacji). Oleje syntetyczne wykazują się także znacznie lepszymi właściwościami ochronnymi silnika, co przekłada się na jego odczuwalnie wyższą wydajność i trwałość.

Kolejną cechą, która przekonuje użytkowników pojazdów, narażonych na pracę w ekstremalnych temperaturach, jest szerokie przystosowanie olejów syntetycznych. Zapewniają sprawny rozruch silnika nawet podczas silnych mrozów. Wszystko to ma jednak swoją cenę – wyższą w porównaniu do tradycyjnych odpowiedników. Jeżeli jednak zależy Ci na produkcie o odpowiednich parametrach i masz świadomość korzyści, płynących z wysokiej ochrony silnika, to przekonasz się, iż inwestycja w profesjonalny olej silnikowy jest jak najbardziej wskazana.