Olej do przekładni automatycznych

Szukasz odpowiedniego oleju do przekładni automatycznej. Skrzynia biegów tego typu wymaga właściwego wsparcia. Olej Neste ATF-X posiada ogólne przeznaczenie do przekładni automatycznych.

Odpowiada on wymogom, zawartym w specyfikacji GM oraz Forda dlatego też, można go swobodnie wykorzystywać przy wszystkich pojazdach tego typu, pochodzących z grupy General Motors jak i najnowszych modelach Forda. Parametry oleju powodują, iż jest on doskonale zbilansowany pod względem składu i przewyższa swoją jakością wymagania, zawarte w specyfikacjach typu: GM typ A Suffix A i Dexron III G, Allison C3 i C4, Ford Mercon, Ford M2C 138-CJ i M2C 166-H, Voith DIWA. Automatyczne skrzynie biegów nie są bardziej zawodne, w porównaniu do ich manualnych odpowiedników. Kluczową kwestią jest jednakże ich prawidłowa eksploatacja i serwis.

Kupno słabego jakościowo oleju powoduje, iż po kilku tysiącach przejechanych kilometrów, jego lepkość spada nawet o 35% a co za tym idzie, skuteczność działania i zabezpieczenia staje się nieporównywalnie niższa.