Smary dla branży transportowej

Do zapewnienia sprawnego działania silników, łożysk czy układów hydraulicznych stosuje się specjalistyczne oleje. Czasami jednak zastępuje się je środkami zmniejszającymi tarcie, które mają gęstą konsystencję lub postać stałą. Środki te potocznie nazywane są smarami.


Powstanie smarów ściśle wiąże się z historią lotnictwa i sprzętu wojennego. W samolotach czy innych maszynach wojskowych oleje nie spełniały swojej roli, ponieważ szybko wyciekały z naniesionych miejsc. Dlatego szukano środków, które będą miały gęstą konsystencję i zapewnią optymalne smarowanie elementów. W latach 40 – tych XX wieku wynaleziono smary litowe, które wytwarzane są i używane powszechnie do dnia dzisiejszego. Jedną z głównych branży w których smary stanowią niezwykle ważną rolę jest motoryzacja. Wykorzystuje je się do smarowania łożysk, przekładni, przegubów, sprzęgieł oraz innych mechanizmów.

W naszej ofercie znaleźć można szeroki wybór smarów plastycznych dla transportu marki Neste Oil. Są to zarówno produkty o uniwersalnym, jak i bardzo specjalistycznym zastosowaniu. Smary Neste Oil, które oferujemy wyróżniają się doskonałymi parametrami oraz właściwościami. Ponadto, jak wszystkie produkty fińskiego koncernu, doskonale radzą sobie w warunkach o dużej zmienności temperatur. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wszystkich właścicieli firm transportowych, zajmujących się mechaniką samochodową oraz wszystkich związanych z branżą transportową.