Zimowy płyn do spryskiwaczy – jak wybrać?

Zima to w naszym kraju okres kiedy kierowcy muszą być przygotowani na trudne i szybko zmieniające się warunki atmosferyczne. W trakcie opadów śniegu, deszczu czy zalegającego na drogach błota niezwykle ważna jest czystość szyb w aucie. W ich utrzymaniu pomaga płyn do spryskiwaczy.

Zimą należy wymienić płyn na wersję zimową. Jeżeli tego nie zrobimy ryzykujemy, że w trakcie mrozów zamarznie on i rozsadzi węże doprowadzające go do wycieraczek. Wtedy naprawa zdecydowanie przewyższy koszt zakupu opakowania płynu. Wybierając płyn na zimę sprawdźmy przede wszystkim jaka jest temperatura jego krzepnięcia. Najlepiej, by była ona jak najniższa, ponieważ nigdy tak naprawdę nie wiadomo jak mroźna będzie zima. Jakie cechy powinien spełniać dobry zimowy płyn do spryskiwaczy? Musi on usuwać różnego rodzaju zanieczyszczenia z szyb i jednocześnie chronić przed nimi wycieraczki. Płyn nie może się pienić w trakcie jego użycia. Dobry płyn powinien chronić również szybę przed zarysowaniem.

Wszystkie te cechy spełnia oferowany przez nas płyn do spryskiwaczy Neste Voltera Strong. W stanie nierozcieńczonym wytrzymuje on temperatury nawet do – 70 stopni Celsjusza