Olej do samochodu z LPG

Instalacje LPG znajdują wielu zwolenników, głównie ze względu na znacząco niższe koszty przejazdu, jakie oferują (nadal różnica pomiędzy ceną LPG a ON czy benzyny jest odczuwalnie duża). Jeżeli dany użytkownik, przejeżdża miesięcznie dużą ilość kilometrów, to kwota, zainwestowana w dodatkową instalację, zwraca się w szybkim tempie.

Jednakże warto pamiętać o tym, że układy zasilane gazem, generują wyższą temperaturę pracy (ponieważ gaz ma wyższą temperaturę spalania i wymaga większej ilości tlenu, by proces ten mógł zajść), a co za tym idzie, odczuwalnie szybciej degradują składniki uszlachetniające w olejach, narażając silnik na znacznie większe ryzyko korozji. Jak jej zapobiec? Nie ma potrzeby, by stosować inny olej, od dotychczas wykorzystywanego.
Warto jedynie zadbać o to, by był on częściej wymieniany. Okres użyteczności należy skrócić o około 25%. Jeżeli więc postawisz na dobry jakościowo olej i skrócisz czas pomiędzy kolejnymi jego wymianami, to możesz być spokojny o kondycję silnika swojego auta.