Olej do prowadnic ślizgowych

Wybór właściwego oleju do prowadnic ślizgowych, może znacząco wpłynąć na ich wytrzymałość. Stawiając na produkt renomowanej firmy Neste, możesz zabezpieczyć się na wysokim poziomie, gdyż jest to substancja o doskonałych właściwościach, stworzona na bazie głęboko rafinowanych olejów bazowych.

Dzięki zastosowaniu odpowiednio skomponowanych dodatków, znacząco zwiększa swoją przyczepność. To zaś, wpływa w sposób bezpośredni na właściwości cierne powierzchni, które są poddawane wzajemnemu działaniu. Olej do prowadnic ślizgowych sprawdzi się w każdych warunkach, także tych, wymagających odpowiedniego zabezpieczenia, przy wysokim obciążeniu. Warto tutaj wspomnieć o tym, iż omawiany olej wykazuje stosunek statycznego współczynnika tarcia do współczynnika dynamicznego poniżej jedności.

Oznacza to płynne przemieszczanie się substancji a co za tym idzie, właściwy jej rozkład. Jeżeli połączymy to z wysoką odpornością na rdzewienie oraz osady, to zyskujemy produkt o wszechstronnym wykorzystaniu, także w pełni specjalistycznym.