Jakich preparatów używać do mycia samochodu?

Wczoraj obchodzony był Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodu. Z tej okazji można zadbać o swoje auto i wykorzystując rozpoczynający się właśnie weekend zafundować mu kompleksowe mycie.

Kierowcy chcący zadbać o estetyczny wygląd auta mogą udać się na jedną z automatycznych lub samoobsługowych myjni. Część osób twierdzi jednak, że nic nie gwarantuje takiego efektu, jak ręczne umycie samochodu. Jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt oraz miejsce to pozostaje nam tylko wybór odpowiedniego preparatu do mycia. Na początek warto zaznaczyć wyraźnie czego nie powinno się używać. Na początek płyn do mycia naczyń. Może i usuwa zabrudzenia oraz brud i dobrze się pieni, ale jego składniki np. ocet, mogą przyspieszać korozję i powodować matowienie lakieru. Unikać powinniśmy również wszelkich płynów do podłóg. Środki tego typu są z reguły bardzo silne i zawierają substancje powodujące rdzewienie metalu oraz odbarwianie lakieru. Absolutnie nie powinno używać się również mleczek czyszczących. Zawarte w nich substancje ścierne mogą poważnie uszkodzić powłokę lakierniczą lub plastiki wewnątrz. Do mycia aut powinno się stosować wyłącznie do tego przeznaczone preparaty. W przeciwnym razie możemy tylko zaszkodzić wyglądowi naszego auta.

W naszej ofercie znaleźć można specjalistyczny środek myjący NESTE PIKAPESU. Preparat jest w pełni biodegradowalny i przyjazny środowisku naturalnemu. Doskonale usuwa wszelkie zabrudzenia, które po spryskaniu preparatem wystarczy tylko zmyć wodą. Środek dostępny jest w opakowaniu 1 l ze specjalną pompką.