Co to są oleje hartownicze?

Oleje hartownicze wykorzystywane są w przemyśle w procesie obróbki cieplnej różnego rodzaju stopów żelaza, w tym przede wszystkim stali. Na czym dokładnie polega ten proces?

7751074714_22745ef793_zHartowanie jest rodzajem obróbki cieplnej podczas której przedmiot rozgrzewa się do określonej temperatury, zwanej temperaturą hartowania, a następnie w bardzo szybki sposób schładza. Podczas rozgrzania przedmiotu do wysokiej temperatury dochodzi do przebudowy wewnętrznej struktury materiału, a szybkie schłodzenie zatrzymuje ten proces. Substancją chłodzącą jest w tym przypadku olej hartowniczy. Po zanurzeniu w nim rozgrzanego metalu jest on bardziej twardy, wytrzymały, a także zwiększa się jego granica sprężystości oraz plastyczności.

Olej hartowniczy oferowany przez naszą firmę pochodzi od renomowanego fińskiego producenta – firmy Nest Oil. Gwarantuje to jego najwyższą jakość. Bazę do jego produkcji stanowi wysokiej jakości oleje mineralny. Olej hartowniczy z naszej oferty posiada specjalne dodatki polepszające jego własności antyutleniające i odporność na wysoką temperaturę. Olej nadaje się idealnie do wykorzystania podczas szybkich hartowań bez zmian formy.

Dodaj komentarz