Jak wybrać olej do piły łańcuchowej?

Piły łańcuchowej pracują niejednokrotnie w ekstremalnie trudnych warunkach i dlatego właśnie wymagają szczególnej ochrony. Zapewnia ją oczywiście specjalny olej. Odpowiednio dobrany może zdecydowanie wydłużyć jej żywotność i ochronić podzespoły napędu i łańcucha przed zbyt wczesnym zużyciem.

Olej do piły dzięki cienkiej warstwie pokrywającej łańcuch smaruje wszystkie jego ogniwa i zapewnia ich optymalną pracę. Odpowiednio nasmarowany łańcuch jest o wiele bardziej odporny na zacięcia czy zerwanie. Trzeba jednak dokładnie sprawdzić jego jakość oraz parametry. Musi on mieć odpowiednią lepkość. Jeśli będzie ona zbyt niska to podczas pracy piły olej będzie po prostu rozchlapywany na wszystkie strony. Dobrej jakości olej do piły łańcuchowej powinien być również przystosowany do pracy zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach. Producenci pił z reguły zalecają stosowanie olejów własnej marki. Nie jest jednak to konieczne. Jeśli znajdziemy środek smarny o dokładnie takich samych właściwościach, albo lepszych, to bez problemu możemy go wykorzystać.

Wszystkich, którzy poszukują wysokiej jakości oleju do piły łańcuchowej polecamy z naszej oferty produkt o nazwie Neste Biosaw. Olej ten produkowany jest z olejów roślinnych, a przez to jest w pełni biodegradowalny i przyjazny dla środowiska. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku zawodowych pilarzy, którzy codziennie pracują po wiele godzin w lasach. Neste Biosaw zawiera specjalne dodatki, które potrafią rozpuszczać żywice. Dzięki temu o wiele łatwiej jest utrzymać piłę w czystości. Olej dodatkowo wyróżnia się doskonałymi parametrami, które umożliwiają sprawną pracę urządzenia w każdych warunkach. Neste Biosaw w znacznym stopniu wydłuża żywotność łańcucha oraz prowadnicy.