Jaki olej do automatycznej skrzyni biegów?

Samochody z automatyczną skrzynią biegów są coraz chętniej wybierane przez kierowców. Jazda bez potrzeby ciągłego ręcznego zmieniania biegów jest szczególnie przyjemna podczas poruszania się mieście.

3285710885_8d5acf017f_zPanuje błędne przekonanie, że skrzynie automatyczne są bardziej awaryjne. To nieprawda, ponieważ ze statystyk wynika, że aż 90% awarii w tego typu skrzyniach wynika z nieodpowiedniego serwisu lub eksploatacji. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego oleju do skrzyni biegów. Jego pierwsza wymiana powinna się odbyć po ok. 60 – 100 tys. kilometrów, a każda kolejna już co ok. 30 tys. Dobierając olej powinniśmy kierować się przede wszystkim zaleceniami producenta. Są one bardzo dokładne i precyzyjnie określają, jakie parametry powinien spełniać środek smarny. Można w tym celu również skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki, która pomoże w doborze oleju. Pamiętajmy, że tylko prawidłowo dobrany olej może odpowiednio zadbać o automatyczną skrzynię biegów w aucie.

Nie warto oszczędzać podczas wyboru oleju. Lepiej zaufać sprawdzonym i uznanym na rynku producentom, takim jak Neste Oil.

Dodaj komentarz