Znajdź idealny olej do Twojego silnika

Znajdź idealny olej do Twojego silnika

Poszukiwanie odpowiedniego oleju do silnika może być zadaniem wymagającym, zwłaszcza w obliczu różnorodności opcji dostępnych na rynku. W tym artykule przedstawimy profesjonalne wskazówki i rekomendacje, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru dla Twojego pojazdu.

Czym należy kierować się przy wyborze oleju do silnika?

Kluczowymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze oleju do silnika, są specyfikacje producenta pojazdu oraz warunki eksploatacji. Przede wszystkim należy sprawdzić instrukcję obsługi pojazdu, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj oleju rekomenduje producent.

Specyfikacje oleju

Wskazówki dotyczące oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Informacje te obejmują lepkość oleju (np. 5W-30), normy jakości (np. API, ACEA) oraz ewentualne wymogi dotyczące dodatków, takich jak detergenty czy inhibitory korozji.

Warunki eksploatacji

Warunki, w jakich użytkujesz pojazd, również mają wpływ na wybór oleju. W przypadku częstszej jazdy w zatłoczonym mieście lub w trudnych warunkach terenowych, może być konieczne stosowanie oleju o wyższej lepkości lub z dodatkami poprawiającymi właściwości oleju pracującego w ekstremalnych warunkach.

Konsultacja z specjalistą

W razie wątpliwości co do wyboru oleju, zawsze warto skonsultować się z mechanikiem lub specjalistą ds. olejów silnikowych. Profesjonalna opinia może zapobiec problemom związanym z niewłaściwym doborem oleju i zapewnić optymalną pracę silnika.

Marki i jakość

Wybierając olej do silnika, warto zwrócić uwagę na renomowane marki, które gwarantują wysoką jakość swoich produktów. Należy również upewnić się, że olej spełnia wymogi określone przez producenta pojazdu oraz normy jakościowe.

Regularna wymiana oleju

Niezależnie od wyboru oleju, ważne jest regularne jego wymienianie. Mimo, że obecnie coraz większa ilość producentów aut rekomenduje wymiany oleju w trybie tzw. Long Life to my zalecamy wymianę co 10 000 – 15 000 km lub raz do roku (w zależności co wypadnie wcześniej).  Regularna wymiana oleju zapewnia optymalną pracę silnika i wydłuża jego żywotność.

Skorzystaj z narzędzia doboru oleju

Jeśli masz trudności z wyborem odpowiedniego oleju do swojego pojazdu, warto skorzystać z narzędzia doboru oleju dostępnego na stronie: https://neste.lubricantadvisor.com/pl


Jak skorzystać z narzędzia doboru oleju?

    * Na stronie głównej wybierz odpowiednią kategorię pojazdu, np. samochody osobowe, motocykle, ciężarówki itp.

   * Wprowadź dane pojazdu: Podaj informacje dotyczące Twojego pojazdu, takie jak marka, model, rok produkcji oraz typ silnika.

   * Narzędzie wyświetli listę rekomendowanych olejów, które najlepiej pasują do Twojego pojazdu.

Podsumowując, znalezienie idealnego oleju do Twojego silnika wymaga uwzględnienia specyfikacji producenta pojazdu, warunków eksploatacji oraz jakości produktu. W razie wątpliwości warto skonsultować się z profesjonalistą, aby dokonać najlepszego wyboru dla Twojego pojazdu.

Dodaj komentarz