Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów. Czy Warto?

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest procedurą, którą zwykle bagatelizujemy, dopóki nie pojawią się problemy z funkcjonowaniem naszego pojazdu. Niemniej, istnieje zaawansowana technika znana jako dynamiczna wymiana oleju, która zyskuje coraz większą popularność w dziedzinie konserwacji pojazdów.

Tradycyjna wymiana oleju polega na prostym spuszczeniu starego oleju i zastąpieniu go nowym, co zazwyczaj powoduje zlanie tylko części oleju znajdującego się w skrzyni. Natomiast dynamiczna wymiana oleju wykracza poza to podejście. Polega ona na wprowadzeniu nowego oleju pod odpowiednim ciśnieniem, jednocześnie usuwając stary olej. Dzięki temu procesowi niemal w całości wymieniamy olej w skrzyni biegów.

Ale czy warto zainwestować w tę usługę? Otóż tak, zwłaszcza jeśli zależy ci na długotrwałym zdrowiu twojej skrzyni biegów. Dynamiczna wymiana oleju usuwa zanieczyszczenia i osady, które mogą negatywnie wpływać na działanie skrzyni biegów. Zapewnia także lepsze smarowanie, co może pomóc w zapobieganiu awariom.

Jednak warto zauważyć, że dynamiczna wymiana oleju może być droższa od tradycyjnej wymiany. Warto więc porozmawiać z mechanikiem, aby ocenić, czy jest to konieczne dla twojego pojazdu. W końcu dbałość o skrzynię biegów może przynieść oszczędności na dłuższą metę poprzez zapobieganie kosztownym naprawom.

Warto pamiętać, że olej w skrzyniach automatycznych nie tylko smaruje elementy skrzyni, ale także uczestniczy w przenoszeniu napędu, szczególnie w przypadku konwertera momentu obrotowego. Dlatego też zużycie oleju następuje szybciej niż w przypadku skrzyń manualnych.

W naszym serwisie motoryzacyjnym oferujemy usługę dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów, wykorzystując nowoczesną maszynę Magneti Marelli ATF Extra Pro. W ramach tej usługi przeprowadzamy wymianę oleju w autach z automatycznymi skrzyniami. Do tego celu używamy wysokiej jakości oleju Neste ATF Premium Multi, który doskonale współpracuje z różnymi typami skrzyń automatycznych. Warto jednak zawsze upewnić się, że wybrany olej spełnia wymagania producenta danego pojazdu.

Podsumowując, dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest istotnym zabiegiem konserwacyjnym, który może przyczynić się do utrzymania optymalnej wydajności i trwałości pojazdu.

Dodaj komentarz