Odpowiedni olej do kosiarki spalinowej

Inwestując w kosiarkę spalinową, warto wyposażyć ją w dobry jakościowo olej, który zapewni odpowiednią żywotność oraz wytrzymałość. Kosiarki spalinowe z silnikiem dwusuwowym, wymagają zastosowania połączenia oleju silnikowego z paliwem w odpowiednich proporcjach.

Ich wartość jest ściśle określona w instrukcji obsługi każdej kosiarki. Jeżeli chcesz mieć pewność, iż stosowany przez Ciebie olej będzie najwłaściwszym, postaw na Neste 2T Super Bio. Jest to produkt, który został stworzony z myślą właśnie o silnikach dwusuwowych. Jego dodatkową zaletą jest fakt, iż ma charakter biodegradowalny a dzięki temu jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego.
Używając kosiarki, należy pamiętać o tym, by nie pozostawiać jej na okres zimowy z mała ilością paliwa w zbiorniku, gdyż może to skutkować pojawieniem się groźnych dla układu osadów. Podobnie wygląda kwestia oleju. Przed pierwszym użyciem maszyny wiosną, koniecznie należy sprawdzić poziom i jakość oleju i dokonać jego wymiany w razie jakichkolwiek podejrzeń o nieprawidłowy jego stan.