Jaki olej do mocno wyeksploatowanego silnika?

Zakup auta używanego zawsze wiąże się z pewnymi dodatkowymi kosztami, z którymi każdy kierowca powinien się liczyć. Są to przede wszystkim wymiany elementów eksploatacyjnych, przede wszystkim oleju. Jeśli kupiony samochód posiada duży przebieg często pojawia się problem dotyczący tego jaki olej wlać do silnika?

Przede wszystkim koniecznie trzeba sprawdzić na jakim oleju do tej pory pracował silnik. Jeśli przykładowo był to olej syntetyczny to absolutnie nie ma potrzeby z niego rezygnować. To nieprawda, że w przypadku silników z dużymi przebiegami można stosować wyłącznie oleje mineralne czy półsyntetyczne. Jeśli auto jeździło na syntetyku to bez obaw można go wymienić na taki sam, ewentualnie o nieco wyższej lepkości. Takie rozwiązanie może ograniczyć ilość oleju spalanego przez mocno wyeksploatowany silnik. Jeśli po kupnie samochodu nie mamy pewności jakiego oleju wcześniej używał właściciel pojazdu to najlepiej wybrać środek mineralny lub półsyntetyczny. Jest to bezpieczne rozwiązanie, ponieważ olej syntetyczny mógłby wypłukać zgromadzone w silniku zanieczyszczenia i doprowadzić do kosztownej usterki.

Niezależnie od oleju który wybierze właściciel pojazdu z pewnością jego szeroki wybór znaleźć można w firmie Oleje Klimowicz. Przedsiębiorstwo jest oficjalnym dystrybutorem produktów fińskiego koncernu Neste Oil. Oleje tego producenta wyróżniają się doskonałymi parametrami oraz odpornością na pracę w najtrudniejszych warunkach temperaturowych. Zachęcamy do zapoznania się naszą ofertą i kontaktu.