Eksploatacja oleju hartowniczego

Wśród gamy produktów Neste Oil oferowanych przez naszą hurtownię znajduje się również wysokiej jakości olej hartowniczy. Odgrywa on niezwykle ważną rolę w procesie hartowania różnego rodzaju elementów metalowych.

Hartowanie to proces polegający szybkim schłodzeniu materiału nagrzanego do odpowiedniej temperatury. Wynikiem tego jest wewnętrzna przebudowa struktury materiału, co z kolei prowadzi do wzrostu twardości, wytrzymałości czy sprężystości. Proces ten wymaga doboru odpowiedniego oleju hartowniczego. By mógł on spełniać swoje zadanie należy zadbać o jego prawidłową eksploatację. Tylko wtedy będzie on mógł spełnić swoje zadanie, a proces hartowania przebiegnie prawidłowo. Do podstawowych zadań należy więc okresowe usuwanie wszelkich zanieczyszczeń oraz osadów. Zalecana jest również okresowa filtracja oleju. Nie należy również dopuścić do dostania się wody do środka chłodzącego. Wykonując te zabiegi, które dodatkowo uzupełnione będą okresową kontrolą jakości oleju, może my w znacznym stopniu wydłużyć jego okres pracy.

W naszej hurtowni oferuje klientom wysokiej jakości olej hartowniczy NESTE QUENCHING OIL F. Powstaje on w oparciu o specjalnie opracowaną bazę, która została wzbogacona o specjalne dodatki. Mają one za zadanie zmniejszyć utlenianie się oleju oraz zwiększyć jego odporność na utratę właściwości w wysokiej temperaturze. Olej hartowniczy Neste Oil wyróżnia się doskonałymi parametrami oraz długim okresem żywotności.