Zalety olejów syntetycznych

Oleje syntetyczne są coraz częściej stosowane przez kierowców. Cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników oraz specjalistów z branży motoryzacyjnej. Mają bardzo wiele zalet, ale jak wszędzie, również w ich przypadku można doszukać się wad.

Oleje syntetyczne powstają nie w procesie rafinacji ropy naftowej, a w wyniku skomplikowanych procesów i rekcji chemicznych. W ich trakcie można uzyskać dowolną strukturę molekuł oraz niemal idealną czystość. Parametry te nie są osiągalne w przypadku tradycyjnej rafinacji i właśnie dlatego oleje syntetyczne są lepiej przystosowane do wymagań nowoczesnych silników. Jakie są inne zalety tego rodzaju olejów? Przede wszystkim zapewniają one doskonałą ochronę silnika oraz zwiększają jego wydajność. Oleje syntetyczne są przystosowane do pracy w ekstremalnie różnych temperaturach, podczas których ich lepkość zmienia się nieznacznie. Dzięki temu nie będzie problemów z rozruchem silnika nawet podczas siarczystych mrozów. A co z wadami? W zasadzie pozostaje wymienić tylko jedną – cenę.

W naszej hurtowni posiadamy szeroki wybór olejów syntetycznych od fińskiego producenta Neste Oil. Ich cena jest na tyle atrakcyjna, że z pewnością każdy kierowca będzie mógł sobie pozwolić na jego zakup.