Jaki olej do kosiarki spalinowej?

Wiosna to czas intensywnych prac w ogrodzie czy na działce. Jednym z najczęściej wykonywanych zadań jest koszenie trawnika. Jeśli posiadamy własną kosiarkę spalinową to musimy pamiętać o odpowiedniej jakości oleju.

Kosiarki spalinowe wyposażone w silnik dwusuwowy do prawidłowej pracy wymagają mieszaniny paliwa z olejem silnikowym. Zaleca się, by stosować oleje wyłącznie uznanych i renomowanych producentów. By olej spełnił swoje zadanie musi być wymieszany z paliwem w odpowiedniej ilości. Proporcje w jakich należy wymieszać ze sobą paliwo i olej są podawane w instrukcjach obsługi kosiarek. Jeśli nie jesteśmy pewni ile oleju należy wlać to zawsze obowiązkowo sprawdźmy zalecenia producenta. By nasza kosiarka działała sprawnie przez cały sezon wiosenno – letni ważne jest również samo paliwo. Jeśli nie używamy jej przez dłuższy czas to warto przypomnieć, że benzyna z czasem traci swoje właściwości i może przyczyniać się do powstawania groźnych dla silnika osadów. Nie zostawiajmy więc w baku naszej kosiarki paliwa na wiele miesięcy. Specjaliści zalecają, by do silników kosiarek spalinowych stosować zwykłą benzynę bezołowiową zawierającą 95 oktanów. Warto stosować również specjalne stabilizatory, które przedłużają trwałość paliwa.

Wszystkim poszukującym wysokiej jakości oleju do silnika kosiarki spalinowej polecamy Neste 2T Super Bio. To olej w pełni syntetyczny przystosowany do pracy w silnikach dwusuwowych. Olej jest dodatkowo biodegradowalny i w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego.