Zakłady przemysłowe w codziennej pracy wykorzystują urządzenia oraz maszyny o różnym stopniu zaawansowania technologicznego. Większość z nich do prawidłowego działania potrzebuje specjalistycznego oleju. Olej przemysłowy pełni wiele funkcji, wśród których do najważniejszych należy zaliczyć ochronę elementów przed tarciem, odprowadzanie ciepła czy zabezpieczenie przez zanieczyszczeniami, wodą oraz korozją. Wpływają one bezpośrednio na prawidłowe działanie oraz zwiększają żywotność maszyn i urządzeń. W zależności od użytych podczas produkcji dodatków oleje mają różne zastosowanie.

Firma Oleje Klimowicz jest oficjalnym dystrybutorem produktów Neste Oil. Fiński koncern dostarcza na rynek polski wyroby ropopochodne najwyższej jakości. Wszystkie oferowane przez nas produkty cechują doskonałe parametry techniczne. Produkty Neste Oil dodatkowo spełniają surowe normy w zakresie ekologii oraz ochrony środowiska.

Oferujemy Państwu oleje przemysłowe przeznaczone do różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Wśród nich znajduje się wysokiej klasy olej do narzędzi pneumatycznych. Produkowany jest on z wykorzystaniem czystej bazy olejowej oraz odpowiednich dodatków. Dzięki nim olej wykazuje właściwości antykorozyjne, jest odporny na naciski, zmniejsza zużycie elementów narzędzi oraz zapobiega wytwarzaniu się mgły olejowej. W naszej ofercie znajduje się również specjalistyczny olej do piły. Jego skład zapewnia płynność nawet w niskich temperaturach, a także rozpuszcza żywicę, która osadzając się na łańcuchu piły mogłaby prowadzić do zanieczyszczenia oleju.