Wybór właściwego oleju do prowadnic ślizgowych, może znacząco wpłynąć na ich wytrzymałość. Stawiając na produkt renomowanej firmy Neste, możesz zabezpieczyć się na wysokim poziomie, gdyż jest to substancja o doskonałych właściwościach, stworzona na bazie głęboko rafinowanych olejów bazowych.

Dzięki zastosowaniu odpowiednio skomponowanych dodatków, znacząco zwiększa swoją przyczepność. To zaś, wpływa w sposób bezpośredni na właściwości cierne powierzchni, które są poddawane wzajemnemu działaniu. Olej do prowadnic ślizgowych sprawdzi się w każdych warunkach, także tych, wymagających odpowiedniego zabezpieczenia, przy wysokim obciążeniu. Warto tutaj wspomnieć o tym, iż omawiany olej wykazuje stosunek statycznego współczynnika tarcia do współczynnika dynamicznego poniżej jedności.

Oznacza to płynne przemieszczanie się substancji a co za tym idzie, właściwy jej rozkład. Jeżeli połączymy to z wysoką odpornością na rdzewienie oraz osady, to zyskujemy produkt o wszechstronnym wykorzystaniu, także w pełni specjalistycznym.

© 2017 Copyright Oleje Klimowicz