Sprężarka, nazywana inaczej kompresorem, ma za zadanie podwyższyć ciśnienie gazu lub wymusić jego przepływ. Podczas tego procesu wydziela się dodatkowo duża energia cieplna, która musi być w odpowiedni sposób odprowadzona. W przeciwnym wypadku mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. By temu zapobiec kompresory posiadają wydajne układy chłodzące, które do prawidłowego działania potrzebują oleju do sprężarki.

W naszej ofercie posiadamy wysokiej jakości olej do kompresora Neste o różnej klasie lepkości. Wytwarzany jest on z wysokiej jakości baz parafinowych, a także zawiera wiele dodatków uszlachetniających o działaniu antykorozyjnym czy zapobiegającym utlenianiu. Oferowany olej sprężarkowy jest odporny na wymywanie oraz posiada wysoką temperaturę zapłonu.

W asortymencie znajduje się również całkowicie syntetyczny olej do kompresora Neste Kompressori S. Dzięki doskonałym parametrom jego stosowanie zwiększa żywotność kompresora oraz obniża koszty związane z jego eksploatacją. Produkt posiada szeroki zakres temperatur prac. Oleje sprężarkowe z serii Neste Kompressori S świetnie sprawdzą się jako olej do sprężarek tłokowych czy śrubowych.