Proekologiczne podejście do utylizacji substancji szkodliwych dla środowiska, to rozsądne, eleganckie, zgodne z prawem i kulturalne rozwiązanie, cechujące świadomych konsumentów. Zastanawiasz się co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Jeżeli jego zmianę zlecasz w profesjonalnym warsztacie to nie musisz się martwić tematem utylizacji. Firma wymieniająca olej jest zobowiązana do przekazania go we właściwe miejsce. Co w przypadku, gdy samodzielnie podejmujesz się tego zadania? Nie możesz wylać oleju do kanalizacji czy bezpośrednio do gruntu, ponieważ skażenie, jakie spowoduje, będzie zagrażało życiu i zdrowiu zarówno zwierząt jak i ludzi.

Przepracowany olej można spróbować oddać na stacji benzynowej – jednak nie każda z nich będzie obsługiwała przyjmowanie tego typu odpadów. Można także spróbować przekazania oleju do autoryzowanych stacji obsługi pojazdów, niektóre z nich oferują taką możliwość. Ponadto w niektórych sklepach, prowadzących sprzedaż olejów silnikowych, można oddać te zużyte, po okazaniu dowodu zakupu.

© 2017 Copyright Oleje Klimowicz